Sklepik Ziołowy Prometeuszy

Witamy w naszym „Sklepiku”!


Słowa kluczowe: nalewki , zioła , nużeniec , demodex , siedmiopalecznik , tinktura , tinktury , wyciągi alkoholowe z ziół , tinctura composita , żółta herbatka , sklepik ziołowy , promeeteusze , ziołolecznictwo , fitoterapia

Aktualizacja: styczeń 2022 rok – ceny podniesione o stropę inflacji oraz o wzrost cen akcyzy na alkohol od 1.01.2022

W 2023 roku nie podnieśliśmy cen produktów ziołowych – pomimo inflacji na poziomie 17% rok do roku. O tyle więc zmniejszył się przychód w formie darowizna za zamawiane produkty.

Zamówienia przyjmujemy wyłącznie poprzez wpłatę z góry (przedpłatę) na  konto:

Prometeusze – Janina Chojnacka
ul. Długa 7a/4
58-309 Wałbrzych

ING Bank Śląski, nr konta:

02 1050 1908 1000 0023 1883 2157

Tytuł wpłaty:

Zamawiany towar
Imię i nazwisko,
Adres do wysyłki
Nr telefonu (dla kuriera)

Czas realizacji zazwyczaj do 3 dni w przypadku „nalewek” minimum 17 dni (w tym 14 dni maceracji).

Zamówiony towar wysyłamy wyłącznie kurierem.  Koszt przesyłki: jest zawsze jednakowy i wynosi 25 zł (wraz z ceną opakowania) bez względu na wagę zamówienia. Możliwy jest też odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

W razie pytań proszę dzwonić pod nr telefonu komórkowego:
602 172 907

Od poniedziałku do soboty, w godzinach 10:00 – 22:00, wystarczy sygnał albo SMS – chętnie oddzwonię.

Przepraszam bardzo, ale na listy i e-maile brakuje mi czasu – proszę dzwonić, to jest najprostsza i najszybsza forma komunikacji i bezpłatna.

Dla osób zza granicy : Whatsapp (proszę pisać lub dzwonić)

Nie wysyłamy za pobraniem.

Nie leczę dzieci, ewentualnie tylko dzieci pow. 16 roku życia, przy chorobach uznawanych za nieuleczalne, za zgodą pisemną obojga rodziców.


NASZ ASORTYMENT:


Wyciągi alkoholowe – tinctury

Oferuję od 11 lat leczenie za pomocą złożonych ziołowych wyciągów alkoholowych (wódka 40%) z dodatkiem miodu (etanol – 2,5 : 1 – miód, obecnie 1,1 kg miodu na 2,6 litra wyciągu). W leczeniu różnorakich schorzeń wykonuję indywidualną receptę dostosowaną do potrzeb Pacjenta. 6 butelek 0,5 l gotowej „nalewki” w cenie 800 zł (pierwsza terapia na 2 miesiące, cena zawiera konsultację, wywiad, stworzenie recepty i dostosowanie jej do wagi Pacjenta), przy kontynuacji leczenia koszt zestawu na 2 miesiące wynosi 700 zł (ceny zawierają koszt wysyłki kurierem).

Wykonam też każdy wyciąg alkoholowy (ekstrakt / tinctura) z dowolnej suszonej rośliny leczniczej, w dowolnej ilości, na alkoholu etylowym 40-70%, w  stężeniu 1:10 do 1:5  (zioła:etanol) – w sprawie określenia kosztów zamówienia proszę o telefon (-> 602 172 907).

Zazwyczaj jest to:

    • 130 zł za wyciąg z ziół suchych na etanolu 40% (1:5) + koszty wysyłki kurierem (25 zł wraz z opakowaniem)  = 155 zł
    • 160 zł na etanolu 70% (1:5) + koszty wysyłki kurierem (25 zł wraz z opakowaniem) = 185 zł
  • 170 zł za każdy intrakt („nalewka” ze świeżo zebranych roślin) w sezonie (maj – wrzesień), gdy można zebrać daną roślinę leczniczą (intrakt = „nalewka” ze świeżych ziół na etanolu 70% 1:5) + koszty wysyłki kurierem (25 zł wraz z opakowaniem), razem 195 zł

Więcej o „nalewkach” -> TUTAJ


Nalewka na nużeńca „Demodex”

Wyciąg alkoholowy złożony („nalewka”) na demodeksozę, czyli na nużeńca ocznego (demodex), autorska recepta ziołowa stworzona do stosowania na rzęsy i brwi po rozcieńczeniu w stosunku 1:10 / 1:5 z mocno ciepłą wodą (nalewka : woda). Pojemność 0,5 litra, 40% alkoholu. Skład recepty utajniony. Działa bardzo dobrze i cieszy się coraz większym powodzeniem. Przez ostatnie 8 lat miałem JEDNEGO niezadowolonego Pacjenta, który zwyzywał mnie od najgorszych, ale testu mikroskopowego uprzednio nie zrobił, więc prawdopodobnie nie miał nużeńca. Preparat zabija roztocza (na śmierć), działa przy tym przeciwzapalnie, przeciwautoimmunologicznie (przeciwhistaminowo, redukuje autoagresję, uczulenie). 1 butelka wystarcza na ok 30 dni terapii (cykl życiowy nużeńca to 21 dni).

Koszt nalewki to:

140 zł + koszty wysyłki kurierem 25 zł – razem 165 zł

Więcej o tym preparacie i o tym projekcie: https://www.prometeusze.pl/demodex/„Żółta Herbatka”OPIS PRODUKTU (kliknij tutaj)

 żółta herbatkażółta herbatka

 

500 gram : 175 zł (150 zł + 25 zł koszt wysyłki kurierem, w tym opakowanie)

 

Krótki opis: „Żółta Herbatka” to uniwersalna mieszanka 12 ziół „prowątrobowych”, unikalna recepta autorska, bogata we flawonoidy, skomponowana w kierunku WSPOMAGANIA leczenia wszelkiego rodzaju chorób wątroby: WZW C i B, kamica żółciowa, cholestaza żołciowa (nie ciążowa!), marskość wątroby, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego, rak wątroby lub przewodów żółciowych. Więcej o „Żółtej Herbatce” przeczytacie tutaj.

 

 


Siedmiopalecznik błotny – Comarum palustre L. (rozdrobniony)

OPIS rośliny (kliknij tutaj)

siedmiopalecznik błotny

siedmiopalecznik błotny

30 zł za każde 100 gram produktu

+ 25 zł koszt wysyłki kurierem

(Np. 250 g Siedmiopalecznika kosztować będzie łącznie z wysyłką 100 zł, 500 g -> 175 zł)

Siedmiopalecznik jest cięty (sekatorem) na 1 centymetrowe kawałki oraz rozdrabniany na chwilę przed pakowaniem i wysyłką, co gwarantuje jego dobrą jakość.

Krótki opis: Siedmiopalecznik to legendarna (trudna do kupienia w dobrej jakości) roślina o wielu właściwościach leczniczych. Głównie stosowana w kierunku: zapalenia stawów (wewnętrznie i zewnętrznie), zapalenia jelita grubego (np. wrzodziejące), leczeniu mięśniaków macicy, stanów zapalnych układu pokarmowego, hemoroidów. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, ściągające (podobne do kory dębu). Do stosowania wewnętrznie, zewnętrznie (wcieranie w obolałe miejsca odwaru), do irygacji, nasiadówek. Roślina pochodzi z upraw. OPIS rośliny (kliknij tutaj)

 


Wysyłka na terenie UE jest możliwa, koszt wysyłki uzależniony jest od danego Państwa członkowskiego (strefa) – proszę pytać o koszt dostawy. Do UK niestety już nalewek nie wysyłamy (po Brexicie)

Numer konta dla wpłat (zamawianie ziół) z zagranicy:

IBAN: PL 02 1050 1908 1000 0023 1883 2157
SWIFT: INGBPLPW

Wszystkie wpłaty, zakupy odbywają się na podstawie słownej umowy cywilno-prawnej, opłata obejmuje koszty uzyskania produktu (ich zakup, zbiór, suszenie, magazynowanie, przetwarzanie) oraz kwotę darowizny na cel statutowy Stowarzyszenia „Prometeusze” od kwoty powyżej kosztów uzyskania danego towaru. Zamawiając zioła u nas wspierasz działalność naszego Stowarzyszenia.

Dane osobowe przekazywane nam przy zakupie są kasowane zaraz po zrealizowaniu zamówienia. Nie magazynujemy danych osobowych, nie wykorzystujemy ich w żadnej formie po realizacji zamówienia, i oczywiście nie przekazujemy ich nikomu innemu.

Jarek Chojnacki – Prezes Stowarzyszenia „Prometeusze”


 Więcej o ziołach – na naszym Serwisie Internetowym.

Więcej o ziołolecznictwie i apiterapii. Opisy niektórych roślin leczniczych i przyprawowych. Opracowania kilku użytecznych ziół, sylwetki znanych polskich zielarzy i ciekawostki o ziołach – przeczytaj koniecznie.

Więcej  »