Czat codziennie 21:00 | Poczta | Lista dyskusyjna | Poezja | Galeria Medialna | SKLEPIK | PORTAL o HBV | ZIOŁOLECZNICTWO
hcv
wzw

:: Choroba   :: Diagnostyka   :: Leczenie   :: Kontakt   :: O Stowarzyszeniu   :: Strona główna  


Ostropest Plamisty - Silibum marianumOwoce Ostropestu Plamistego - Fructus Cardui Mariani pozyskiwane z Ostropestu Plamistego (Silibum marianum)
- znane są nam wszystkim jako surowiec z którego tworzy się Legalon, Sylimarol. Austryjacka firma Madaus (obecnie Rottapharm-Madaus) opatentowała wyciąg z owoców ostropestu plamistego i udowodniła jego korzystne działanie już w 1969 roku. Lek został wprowadzony po raz pierwszy w Niemczech (Legalon). Sylimarol to w sumie 4 składniki czynne : sylibinina, izosylibinina, sylikrystyna, i sylidianina z których najważniejsze dla nas działanie ma SYLIBININA.Niedawno firma Madaus-Rottapharm stworzyła nowy lek na bazie ostropestu plamistego o nazwie Legalon-SIL - dożylny koncentrat sylibininy. Lek jako jedyny ratuje życie po zatruciu muchomorem sromotnikowym, a obecnei jest stosowany z powodzeniem takze w leczeniu WZW C - terapia 3 lekowa oparta o Legoalon-SIL, PEG Interferon i Rybawirynę, wg wstępnych badań nad skutecznością wykazano wyższe odpowiedzi wirusologiczne niż przy terpaii 2 składnikowej. Legalon-SIL w monoterapii obniża poziom wiremi do minimum lub do zera (pierwsze wyniki polskich doswiadczeń).

Więcej o Legalon-SIL : www.hcv.pl/sil.php

Dotychczasowe wyniki skłaniają do refleksji i do pokłonu dla sylibininy, którą zawiera ostropest plamisty.
Stąd też postanowiłem zacząć dogłębne studia nad samą rośliną i zastosowaniem jej w fitoterapii.Pierwsza zasadnicza rzecz - o czym już pisałem sylimaryna nie rozpuszcza się w wodzie! Stąd też wszyscy, którzy jedzą zmielone owoce ostropestu, albo wykonują odwar, napar wodny - mogą sobie naprawdę odpuścić i iść do apteki po Sylimarol albo Legalon (standaryzowane wyciągi z ostropestu zawierające 70-80% sylimaryny). Chcecie sami zrobić sobie preparat z ostropestu aby miał on jakiekolwiek pozytywne działanie? Proszę bardzo oto przepis:

1 część zmielonych owoców ostropestu plamistego
5 części wódki Absolut lub Finlandia
5 częsci miodu gryczanego (albo akacjowego, albo wielokwiatowego) - z dobrego źródła. Miód z pasieki musi mieć na etykiecie pieczątkę pasieki, podpis pszczelarza, zawierać adres i telefon do pasieki, nie może widnieć informacja, ze "miód pochodzi z terenu UE i spoza UE" - wtedy kupujecie nie wiadomo co, chińską podróbę zmieszaną z cukrem, miodem sztucznym i sam nie wiem z czym, a pasieki mogą być z centrum miast, dzielnic przemysłowych (made in Hong Kong), gdzie zawartość ołowiu i siarki - powalające...

a wiec np. 100 g ostropestu, 500 ml wódki 40%, 500 ml dobrego miodu

Zmielone nasiona zalać wódką w temperaturze miniumum 60 stopni (podgrzać wódę w garnku aż zacznie parować), dobrze wymieszać, zamknąć w szczelnym słojuu (nakrętkę warto zakleić taśmą klejącą - alkohol łatwo się ulatnia), ekstrahować przez minimum 7-10 dni, najlepiej 14. Codziennie warto preparat wstrząsnąć, poobracać, wymieszać. Odsączyć, przefiltrować, zmieszać pół na pół z miodem, zabutelkować. Pić 3 x dziennie po 10-20 ml.Wg dr Henryka Różańskiego: "Sylimaryna jest dobrze rozpuszczalna w octanie etylu i acetonie. Nie jest rozpuszczalna w wodzie. Zawartość sylimaryny w surowcu wynosi 2-3%, w tym 50% stanowi sylibina. Ekstrakty standaryzowane dostępne w handlu zawierają 70-80% sylimaryny. Sylimaryna stabilizuje strukturę błon komórkowych, działa żółciotwórczo, żółciopędnie, detoksykująco, przeciwzapalnie, hepatoprotekcyjnie, lipotropowo, rozkurczowo, w większych dawkach rozwalniająco, rzadziej przeczyszczająco. Reguluje pasaż treści pokarmowej, wypróżnienia. Chroni komórki wątrobowe przed szkodliwym wpływem chloroformu, eteru, czterochlorku węgla, mikotoksyn (w tym również toksyn z muchomora sromotnikowego), acenolu (paracetamolu, acetaminofenu), piramidonu, antypiryny, etanolu. Wymiata wolne rodniki. Hamuje lipoksygenazę, spowalnia tworzenie prostaglandyn i leukotrienów prozapalnych. Sylimaryny redukuje preoksydację lipidów. Wzmaga polimerazę I RNA, pobudza translację w komórkach wątroby. Redukuje kumulację kolagenu, zapobiegając marskości i zwłóknieniu wątroby, nerek i serca. Sylimaryna redukuje ekspresję profibrogennej cytokiny TGF-beta. Obniża stężenie cholesterolu we krwi, hamuje wytrącanie się blaszek miażdżycowych. Dlatego sylimaryna jest zalecana w leczeniu naturalnym hipercholesterolemii. Zapobiega również wytracaniu się złogów i kamieni żółciowych. Od dawna też obserwuję znoszenie kolki żółciowej przez sylimarynę w dawce 150-200 mg. In vitro sylimaryna działa onkostatycznie (hamuje podziały komórek nowotworowych)."

Osoby zprzewlekłym WZW powinny obligatoryjnie stosować sylimarol w postaci doustnej (tabletki, albo wyciągi alkoholowe) w dawce około 280 mg sylimaryny (około 140 mg sylibiny) na dobę. Działanie silimaryny zauważalne jest po dłuższym stosowaniu (tygodnie, miesięce), gdy następuje nasycenie sylibininą.

Ostatnio robię eksperymenty z ostropestem i w wyniku jednego z nich wykonałem następujący preparat, BARDZO przydatny przy WZW:

- zmielone owoce ostropestu (ostatnio kupiłem 2 kg owoców z atestem - mam nad czym eksperymentować, mielę w młynku elektrycznym do kawy :) ) - zalane dobrym alkoholem (40%) do uzyskania rzadkiej papki, pozostawione w ciemnym, ciepłym miejscu na kilka dni (powiedzmy 7 dni) - warto dalać niewielką ilość alkoholu po jakimś czasie - nasiona chłoną ciecz i papka gęstnieje, po czym dodałem do tego zmielony pszczeli pyłek kwiatowy (stosunek 2:1 czyli 2 części papki ostropestowo-wódczanej : 1 część pyłku) , a następnie uzyskaną miksturę zmieszałem z miodem w proporcji 1:1). Zjadam 2 lyżeczkiod herbaty na czczo - dla osób z WZW polecałbym 3 x dziennie po 2 łyżeczki takiej słodkiej "konfitury".Sylimaryna ma działanie przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe - BEZPOŚREDNIO. Wszystko zależy od tego jak się ją zapoda, jaką dawkę się stosuje - obok innych cech leku, ten jest dla nas najważniejszy -> antyoksydacyjny = antywirusowy.

Oowoce ostropestu należy zmielić. Najlepiej w wolnoobrotowym młynku ręcznym (do kawy), ewentualnie w młynku elektrycznym. Poniżej dwa zdjęcia mojego autorstwa przedstawiające postać owoców całych i zmielonych :) - kliknij na fotografie, aby powiększyć.
Jarosław Chojnacki
Źródło fotografii: www.invasive.org
2 ostatnie zdjęcia owoców ostropestu - Jarosław Chojnacki


Ziołowe alkoholowe nalewki złożone, recepty, mieszanki suchych ziół.

Osobom nie poddającym się terapiom przeciwwirusowym, tym którym terapie takie nie pomogły, a także osobom oczekującym na właściwe terapie farmakologiczne oferujemy od niedawna płatną pomoc ziołoleczniczą (fitoterapeutyczną).

Więcej »

Powrót»Nieinwazyjne Badanie Wątroby
fibroscan
»
Ważne!
::Nowe Leki przy HCV
::Artykuły medyczne
::Artykuły prasowe
::Szpitale i poradnie
::ZIOŁOLECZNICTWO
::SKLEPIK ZIOŁOWY
::Felietony Prometeuszy
::Słownik medyczny
::Linki medyczne i inne
::Top lista i liczniki
::ATLAS ZIÓŁ
»
Prometeusze
Kontakt ze Stowarzyszeniem
tel. kom.: 602 172 907
lub tel. stacjonarny:
75 612 00 99 (nowy)
::Pomoc psychologiczna
::Kilka ważnych pism
»
FAQ przeczytaj koniecznie
:: Czy prawidłowy poziom transaminaz (Alat i Aspat) wyklucza obecność zakażenia HCV?
:: Czy można zakazić się poprzez kontakty seksualne?
:: Jakie jest ryzyko przeniesienia (transmisji) HCV z zarażonej matki na dziecko?
:: Jakie są objawy zakażenia wirusem HCV i choroby, jaką ten wirus wywołuje?
:: Czy Hepatitis C można wyleczyć?
:: Jakie leki obecnie są stosowane w leczeniu HCV?
:: Czy zakażeni HCV powinni się szczepić przeciwko HBV (wzw typu B)?
:: Czy można się zakazić od domownika, który jest HCV+?
:: Jak zostać członkiem Stowarzyszenia PROMETEUSZE
»
Nasze Akcje
:: HCV za Kratkami
»
Nasi Partnerzy:

diagnostyka

synevo

Herbapol Poznan
»
Podziękowania
:: Członkom Honorowym
:: Firmom:
AbbVie
za grant i pomoc w modernizacji Serwisu Prometeuszy w 2016 roku

Synevo
Sanofi - Aventis
Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A
Gilead

:: Polskiej Grupie Ekspertów HCV
:: Wszystkim lekarzom, którzy wspierają nasze działania
:: Władysławowi Rysiowi i Zbigniewowi Barteczka za wiersze. Brunowi za "koraki" i aukcje charytatywne.
:: Maciejowi, Monice oraz Ewelinie i wszystkim psychologom za pomoc chorym
:: Naszym webmasterom i administratorom:
Arturowi i Włodkowi,
oraz Piotrowi, Tygrysowi, Ktosi i Andzi
:: Wszystkim za wpisy do księgi gości
:: Wszystkim, którzy wspierają naszą akcję
»
Wspieramy
3 kafki - hostele
akcja Pajacyk
wielka orkiestra świątecznej pomocy

Nasze konto: ING Bank Śląski o/Wałbrzych 61 1050 1908 1000 0022 7301 0526


intermedis - fibroscan


hcv


Hepatic Medical


reklama, tworzenie stron, hosting, wałbrzych, wizytówki, poligrafia

hcv

Copyright © 2001-2018    Prometeusze    All rights Reserved.