Czat codziennie 21:00 | Poczta | Lista dyskusyjna | Poezja | Galeria Medialna | SKLEPIK | PORTAL o HBV | ZIOŁOLECZNICTWO
hcv
wzw

:: Choroba   :: Diagnostyka   :: Leczenie   :: Kontakt   :: O Stowarzyszeniu   :: Strona główna  


leczenie nerek Zakażenia układu moczowego i nerek.

Słowa kluczowe: nerki, układ moczowy, leczenie ziołami nerek, leczenie zakażenia układu moczowego ziołami, leczenie zakażenia moczowego.

Specjalizuję się (i chcę nadal się specjalizować) w leczeniu ziołami wszelkiego rodzaju chorób wątroby. Począwszy od przewlekłych wirusowych zapaleń wątroby (PWZW) typu C i B, poprzez marskość o różnej etiologii (np. poalkoholowa), stłuszczenie, a nawet przypadki pierwotnego raka wewnątrzkomórkowego - wszystko to leczę na codzień i w tym temacie czuję się dobrze. Znam każde zioło "wątrobowe", wiem które użyć przy kamicy pęcherzyka żółciowego, a którego nie, wiem jakie zioła stosować po nieudanych terapiach przeciwwirusowych i z przy jakich lekach można je stosować, a przy których nie można. Znam wszystkie zioła, które można użyć przy schorzeniach wątroby, znam ich synergie, skład chemiczny. Używam ziół w mieszankach na schorzenia wątroby i inne schorzenia niewatrobowe - tworzenie takich recept porównuję do tworzenia symfonii. Fitoterapia w hepatologii to moje hobby i powołanie.

Jednakże jako zielarz - praktyk nie jestem w stanie wybierać sobie pacjentów i zdarza się tak, coraz częściej, ze leczę już nie tylko schorzenia wątroby, ale także np. schorzenia układu moczowego (zakażenia urologiczne), nerek np. częste przy HCV kłębuszkowe zapalenie nerek, czy kamicę nerkową.

Lubię leczyć nerki...

Lubię ze względu na szybkie i sprawdzalne efekty w odczuciach pacjentów a także w wynikach badania moczu. Leczenie antybiotykami przynosi zazwyczaj chwilową poprawę i... ponowienie zakażenia. Oczywiście nie sugeruję tu wcale odchodzenia od terpai standardowych i nie namawiam, aby antybiotyki zamienić na zioła - ale gdy leczenie antybiotykami przynosi coraz mniejszą i krótszą poprawę, a zakażenia nawracają latami - warto wypróbować zioła.

W większości przypadków Pacjentów urologicznych, z którymi miałem do czynienia - zioła działają dość SZYBKO, pewnie, bezpiecznie oraz zazwyczaj nie ma nawrotów choroby po długim czasie od zakonczenia leczenia. Leczenie chorób wątroby, a szczególnie PWZW niesie za sobą czasami niewielką normalizację AlAT, podwyższenie wartości PLT, ale wirusa się nie zlikwiduje (chyba nie?) i efekty są dość mizerne w odczuciu pacjenta, bo nie widzi spowolnienia postępu choroby, włóknienia, zmniejszenia się stanu zapalnego, a badanie poziomu wiremii podczas leczenia ziołami jest za drogie i nikt go w praktyce nie wykonuje (a szkoda!). W leczeniu zakażeń moczowych - efekt jest praktycznie natychmiastowy: zanika ból, pieczenie cewki moczowej, ból nerek, a wykonane badania moczu wykazują nagle jego jałowość po kilku dniach stosowania ziół, zanik leukocytów w moczu, krwi.

W przypadku schorzeń urologicznych, nefrologicznych stosuję mieszanki suchych ziół do wykonywania odwarów - mieszankę suchych ziół zalewa sie wodą i gotuje 2 minuty, po czym odcedza, studzi i pije się 2-3 razy dzienie po 1/2, 2/3 szklanki. Nie stosuję w leczeniu chorób nerek i pęcherza moczowego nalewek alkoholowych, choćby z uwagi na to, że większość substasncji pomocnych w tych schorzenia doskonale rozpuszcza się w wodzie i dość obficie wydalana jest z moczem - lecząc zarazem (po drodze) schorzenia układu moczowego, a także ze względu na to, że wypijanie dodatkowo 2-3 porcji ziół sprzyja korzystnemu odziaływaniu moczopędnemu.

Jakie zioła stosuję?

Żadna tajemnica - o większości tych ziół można poczytać we wszystkich książkach o zoiołolecznictwie. Recepty O. Klimuszki, O. Sroki, czy Bonifratrów są dostępne w Internecie i w literaturze. Między innymi używam ziela rdestu ptasiego, kwiatów wrzosu, ziela nawłoci, liści poziomki, brusznicy, mącznicy... itd. Mam oczywiście swój własny skład lekko nietypowy, odmienny, ale działający. Mam swoje własne proporcje i swoje własne żródła - część roślin zbieram i suszę sam, coraz rzadziej kupuję coś w sklepach zielarskich - te kupne są najgorsze z możliwych.

Co leczę?

Zakażenia układu moczowego, gdy w moczu są wykrywalne bakterie - jakiekolwiek. Zapalenia nerek - gdy bolą, to znaczy, ze jest stan zapalny. Kamicę - bez względu na jej rodzaj. Dodatkowo w czasie leczenia doradzam moim Pacjentom stosować preparaty z żurawiny, np. sok, suszone owoce, albo nawet dżemy czy konfitury, jakąkolwiek ilość - jest to wysoce pomocne i naturalne wspomaganie leczenia ziołowego.

Moje sukcesy?

Pacjent z nawracającym zakażeniem układu moczowego, osoba zacewnikowana (z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, na wózku inwalidzkim) - od 4,5 roku miał bakterie w moczu, antybiotyki nie pomagały, po moich ziołach pierwszy raz od 4,5 roku mocz był w badaniu jałowy (po tygodniu stosowania!). Kolejny pacjent z guzami w pęcherzu moczowym (prawdopodobnie w wyniku wirusa HPV - brodawczaki) nazwał mnie cudotwórcą, gdy podczas stosowania moich ziół wysikał skrzepy, a badanie (urologia) przed planowanym zabiegiem wykazało brak guzków, które miał mieć usuwane.

Chętnie spróbuję pomóc tym, którzy leczą schorzenia nerek od lat NIESKUTECZNIE, którzy mają ciągłe, nawracajace zakażenia pęcherza moczowego (bardzo czeste oddawanie moczu, bolesne itd. itp.).

Bardzo chętnie spróbuję pomóc Pacjentom z kamicą nerkową, którzy zgodzą się na roczną, modyfikowaną wg. potrzeb terapię, której koszt wynosi ok. 60 zł miesięcznie, ok. 720 zł / rok.

Koszt standardowej terapii 3 miesięcznej to wraz z wysyłką 150 zł za około 700-800 g mieszanki ziół, w skład której wchodzi kilkanaście roślin leczniczych.

Jak zawsze cały (niewielki) zysk przekazywany jest na konto Stowarzyszenia "Prometeusze", reszta kwoty to koszty zdobycia, czy też zakupu składników oraz wysyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej (paczka priorytetowa - ok 15 zł).

Jarosław Chojnacki - prezes@prometeusze.pl lub tel. 602 172 907 (wystarczy SMS lub sygnał, oddzwonię w wolnej chwili)

Publikacja: maj 2014 rokPowrót»Nieinwazyjne Badanie Wątroby
fibroscan
»
Ważne!
::Nowe Leki przy HCV
::Artykuły medyczne
::Artykuły prasowe
::Szpitale i poradnie
::ZIOŁOLECZNICTWO
::SKLEPIK ZIOŁOWY
::Felietony Prometeuszy
::Słownik medyczny
::Linki medyczne i inne
::Top lista i liczniki
::ATLAS ZIÓŁ
»
Prometeusze
Kontakt ze Stowarzyszeniem
tel. kom.: 602 172 907
lub tel. stacjonarny:
75 612 00 99 (nowy)
::Pomoc psychologiczna
::Kilka ważnych pism
»
FAQ przeczytaj koniecznie
:: Czy prawidłowy poziom transaminaz (Alat i Aspat) wyklucza obecność zakażenia HCV?
:: Czy można zakazić się poprzez kontakty seksualne?
:: Jakie jest ryzyko przeniesienia (transmisji) HCV z zarażonej matki na dziecko?
:: Jakie są objawy zakażenia wirusem HCV i choroby, jaką ten wirus wywołuje?
:: Czy Hepatitis C można wyleczyć?
:: Jakie leki obecnie są stosowane w leczeniu HCV?
:: Czy zakażeni HCV powinni się szczepić przeciwko HBV (wzw typu B)?
:: Czy można się zakazić od domownika, który jest HCV+?
:: Jak zostać członkiem Stowarzyszenia PROMETEUSZE
»
Nasze Akcje
:: HCV za Kratkami
»
Nasi Partnerzy:

diagnostyka

synevo

Herbapol Poznan
»
Podziękowania
:: Członkom Honorowym
:: Firmom:
AbbVie
za grant i pomoc w modernizacji Serwisu Prometeuszy w 2016 roku

Synevo
Sanofi - Aventis
Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A
Gilead

:: Polskiej Grupie Ekspertów HCV
:: Wszystkim lekarzom, którzy wspierają nasze działania
:: Władysławowi Rysiowi i Zbigniewowi Barteczka za wiersze. Brunowi za "koraki" i aukcje charytatywne.
:: Maciejowi, Monice oraz Ewelinie i wszystkim psychologom za pomoc chorym
:: Naszym webmasterom i administratorom:
Arturowi i Włodkowi,
oraz Piotrowi, Tygrysowi, Ktosi i Andzi
:: Wszystkim za wpisy do księgi gości
:: Wszystkim, którzy wspierają naszą akcję
»
Wspieramy
3 kafki - hostele
akcja Pajacyk
wielka orkiestra świątecznej pomocy

Nasze konto: ING Bank Śląski o/Wałbrzych 61 1050 1908 1000 0022 7301 0526


intermedis - fibroscan


hcv


Hepatic Medical


reklama, tworzenie stron, hosting, wałbrzych, wizytówki, poligrafia

hcv

Copyright © 2001-2018    Prometeusze    All rights Reserved.