Czat codziennie 21:00 | Poczta | Lista dyskusyjna | Poezja | Galeria Medialna | SKLEPIK | PORTAL o HBV | ZIOŁOLECZNICTWO
hcv
wzw

:: Choroba   :: Diagnostyka   :: Leczenie   :: Kontakt   :: O Stowarzyszeniu   :: Strona główna  


Hepatoprotekcja - leczenie zastępcze oraz wspomagające chorób wątroby ziołami.

Specjalizuję się (i chcę nadal się specjalizować) w leczeniu ziołami wszelkiego rodzaju chorób wątroby. Począwszy od przewlekłych wirusowych zapaleń wątroby (PWZW) typu C i B, poprzez marskość o różnej etiologii (np. poalkoholowa), stłuszczenie, a nawet przypadki pierwotnego raka wewnątrzkomórkowego - wszystko to leczę na codzień i w tym temacie czuję się dobrze. Znam każde zioło "wątrobowe", wiem które użyć przy kamicy pęcherzyka żółciowego, a którego nie. Wiem jakie zioła stosować po nieudanych terapiach przeciwwirusowych i z przy jakich lekach można je stosować, a przy których nie można. Znam wszystkie zioła, które można użyć przy schorzeniach wątroby, znam ich synergie, skład chemiczny. Używam ziół w mieszankach na schorzenia wątroby i inne schorzenia niewątrobowe - tworzenie takich recept porównuję do tworzenia symfonii. Fitoterapia w hepatologii to moje hobby i prawdziwe powołanie. Dążę do stworzenia recepty ziołowej mogącej byc skutecznym lekarstwem na wirus HCV i HBV przy zakażeniu przewlekłym. Stąd moje recepty stale ewoluują i nabierają mocy wraz z doświadczeniem. To Pacjenci pozwalają mi udoskonalać przepisy ziołowe, składy mieszanek. Mam przyjaciół, których leczę od lat, a efekty obserwowane są coraz lepsze.

Kogo leczę?

Dotychczas leczyłem około 130 pacjentów z różnymi schorzeniami wątroby. Efekty były różne. Zapewne częśc Pacjentów nie była zadowolona, bo może spodziewali się cudów (skrzydła im niestety nie wyrosły :( ), zdecydowana większość jest jednak zadowolona (80-90%), a dowodem na to jest ich powrót i zamawianie kolejnych terapii po zakończonym pierwszym leczeniu. W większości przypadków zauważam spadek wartości AlAT (jeżeli były znacząco podwyższone), zwyżkę ilości PLT (wzrost płytek krwi - to dla mnie konkretny dowód na skutecznoiść terpii u osób z marskością lub poważnym zwłóknieniem - minimum F3). Poprawa samopoczucia, lepsze trawienie, brak dolegliwości wątrobowych (pobolewań, wzdęć) to zazwyczaj powtarzane relacje z czasu leczenia moimi ziołami schorzeń wątrobowych.

Głównych jednak oddziałowywań w zamierzeniu Ci Pacjenci nie widzą (jeszcze) - spowolnienia choroby włóknieniowej, spowolnienia postępu marskości (u osób z marskością udaje mi się niejednokrotnie podwyższyć wartość płytek krwi o 50% - i to są twarde dowody), spadku stanu zapalnego, być może także spadku poziomu wiremii. Do tego potrzeba przede wszystkim czasu (wielu lat terapii), biopsji/fibroscanu i badań molekularnych, a tych wymagać od swoich Pacjentów nie mogę ze względu m.in. na duże koszty.

Typowym moim pacjentem jest osoba chora na przewlekłe zapalenie wątroby, która nie może się poddać terapii przeciwwirusowej, która nie chcę się poddać terapii przeciwwirusowej, której terapia nie pomogła, albo która oczekuje na taką terapię, lub ją zakończyła. Krótko pisząc każdy zakażony przewlekle HCV lub HBV poza terapią p/wirusową może być moim Pacjentem, nie leczę nikogo podczas trwania terapii. 1 dzień po już tak, aby np. oczyścić organizm doprowadzić go do naturalnej formy, przywrócić właściwą równowagę immunologiczną, zaburzoną przez IFN.

Leczę poalkoholowe uszkodzenia wątroby, stłuszczenia alkoholowe i niealkoholowe (NASH) tego narządu, autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AIH), kamicę pęcherzyka żółciowego i stany zapalne przewodów żółciowych oraz pęcherzyka żółciowego, stany po resekcji pecherzykla żółciowego. Zazwyczaj dość skutecznie i z widocznymi efektami poprawy samopoczucia, albo poprawą parametrów badań laboratoryjnych krwi.

Leczę osoby z marskością dla których nie ma żadnej innej alternatywy i tu, jak pisałem powyżej już, efekty są najmocniej zauważalne - poprawa jakości życia, poprawa trawienia (typowy przykład to Pacjent, który przed terapią ziołową nie mógł zjeść surowego jabłka, a teraz zjada smażoną kiełbasę), spadek odczucia pełności, poprawa funkcjonowania żołądka i zanik stanu zapalnego (gastritis jest czeste u osób z marskością wątroby). Wzrost płytek krwi, normalizacja, albo poprawa wartości albumin - przy tym zanik opuchlizny np. nóg. Wzrost energii życiowej, poprawa samopoczucia psychicznego. Dzaiałnie moczopędne (przy wodobrzuszu) lepsze niż w przypadku stosowania leków syntetycznych.

Próbuję leczyć pacjentów z nowotworami wątroby. Mam w tym zakresie duże chęci oraz wiedzę. Doświadczenie jeszcze niewielkie. Cudów nie obiecuje - nigdy. Zakładam, że szansa na wyleczenie raka pierwotnego wątroby za pomocą ziół to maksymalnie 5-10%, ale próbować można, szczególnie gdy medycyna współczesna rozkłada ręce w geście niemocy (gdy na pszeszczep wątroby nie ma szans). W leczeniu nowotworów zastosować można przede wszystkim dwa pasożyty brzozy (włóknouszek ukośny i białoporek brzozowy), które mają udowodnione działanie przeciwnowotworowe i swoistą skuteczność. W mieszankach przeciwnowotworowych stosuję około 9 roślin o takim poniekąd potwierdzonym działaniu (in vivo, in vitro) w tym także tarczycę bajkalską, a wszystkie w solidnym wyciągu alkoholowym, w najsilniejszym stężeniu jakie jest bezpieczne i możliwe do wykonania w stosowaniu jelitowym (doustnym). Leczenie ziołami może mieć miejsce podczas chemioterapii, radioterapii, po zabiegach termoablacji, częściowej resekcji wątroby - jako wspomagające. Tu warto się na takie leczenie dodatkowe zdecydować - nie przeszkadza ono w niczym, może tylko pomóc, a terapie standardowe przy HCC jak wiemy nie niosą dużej nadziei na wyleczenie... Reszta ziół w moich 25 składnikowych mieszankach przeciwnowotworowych ma na celu protekcję, oczyszczanie, odziaływanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, poprawiające trawienie i jakość życia w chorobie.

Większość moich pacjentów nie choruje tylko na schorzenia wątroby, ale towarzyszą im także inne choroby współistniejące, jak np. zapalenie żołądka, zakażenie układu moczowego, nerek, depresja, cukrzyca. Pacjent, który miałby tylko WZW C lub B to rzadkość (chyba, że zaliczymy do tej grupy bezobjawowych nosicieli antygenu HBs). Moje mieszanki są więc każdorazowo modulowane pod potrzebę konkretnego pacjenta. WZW + cukrzyca + depresja + gastritis, czy WZW + kamica nerkowa i żylaki podudzi, albo hemoroidy itd. Leczę "dwa w jednym", "3 w 1", a nawet "5 w jednym" i moje recepty uginają się pod ciężarem wymagań konkrtetnego Pacjenta.Problem jest przy schorzeniach wątroby i zaburzeniach krażenia, gdy pacjenci stosują wiele leków nasercowych, na nadciśnienie i obniżających poziom cholesterolu - ale i wtedy daję radę, unikając ziół mogących wejść w interakcje z tymi lekami. Żałuję wtedy tylko, że nie mogę zastąpić leków nasercowych np. konwalią majową, kozłkiem i leczyć znów kompleksowo "2 w 1".

Zioła na wątrobę to ZDECYDOWANIE wyciągi alkoholowe. Ja stosuje wyciągi wodno-alkoholowe. Zioła suche w odwarach też stosuję rzadko i bardzo niechętnie, ale mam duże doświadczenia w porównaniu do moich starych metod leczenia, gdy leczyłem tylko mieszankami suchych ziół i uwierzcie mi, że wyciągi na schorzenia wątroby to jest strzał w dziesiątkę. Różnice są duże. Zauważają je Ci, którzy do tej pory leczyli się za pomocą "suchych ziół". Alkohol - stały problem wszyskich, którzy u mnie zioła zamawiają po raz pierwszy - tu jest go tylko "na lekarstwo" jest rozpuszczalnikiem, nośnikiem i konserwantem, specjalnie robię zioła na wódce 40%, a nie na 97% spirytusie, aby obniżyć do minimum ilość alkoholu. Wódka jest gotowana, inna część podgrzewana - traci swoje procenty. Dodatkowo nalewkę można rozcieńczyć w wodzie gdy komuś nie smakuje mój dość dobry w smaku "ziołowo-miodowy likier", jak krople walerianowe, czy miętowe (na spirytusie). Zalecam odstęp pomiędzy 2 dawkami - 12 godzin, aby te niewielkie ilości alkoholu się nie kumulowały. Przekonany jestem, że taka ilość alkoholu jaką ja zalecam spożywać przy moich "nalewkach", około 5g na dobę - działa wręz dobroczynnie na wątrobę, serce, układ krążenia i układ pokarmowy.

Męczy mnie ciągłe tłumaczenie że tego alkoholu jest niewiele, że nie jest szkodliwy. Tak samo jak tłumaczenie wszystkim z przewlekłym WZW że dieta ma niewielkie znaczenie i tak naprawdę nie ma większego znaczenia w przebiegu, nasileniu, spowolnieniu choroby (nie wpływa na stan zapalny, ani na poziom wiremii, czy na postęp włóknienia). Lekarze dla prostoty i aby nikt im nic nie zarzucił mówią "zero alkoholu" - tak jest najłatwiej i najprościej, przy czym prawda jest taka, że do 10g dziennie alkohol wątrobie nie szkodzi wcale (wręcz odwrotnie), nawet przy marskości niewyrównanej, nawet przy marskości spowodowanej alkoholem...(!) Porównajmy to do wszystkich ziół leczniczych (albo do leków syntetycznych też) - małe dawki leczą, duże mogą zaszkodzić, powodować zatrucie (choćby biegunkę), albo nawet zabić. Tak samo jak alkohol, tak samo jak paracetamol, czy krople walerianowe. Wszystko zależy od ilości.

Wyciąg alkoholowy z około 25-30 ziół, w stosunku 1:2 (mocne stężenie związków czynnych), wymieszany następnie z miodem w proporcji 2:1, w ilości 3 litrów (6 butelek półlitrowych) na okres 3 miesięcy - cena całościowa 700 zł przy pierwszym zamówieniu, 600 zł przy powtórnym (233/200 zł miesięcznie). 400 zł to koszty zakupu składników, 300 zł to zysk przekazywany na konto Stowarzyszenia "Prometeusze" w formie darowizny, w zamian za moją pracę przy wykonaniu "nalewki" (to ok. 3 dni pracy).

Zioła suche do sprządzania odwarów wodnych w domu, 3 x dziennie - jak się ktoś naprawdę uprze to mogę zrobić - cena 150 zł za ok. 700-800g wraz z kosztem wysyłki, ilość wystarczy na około 2-3 miesięcy.100 zł to koszt zakupów i wysyłki, 50 zł na konto Stowarzyszenia "Prometeusze" za wykonanie.

Więcej informacji oraz zdjęcia w moim artykule o FITOTERAPII

Jarosław Chojnacki - prezes@prometeusze.pl lub tel. 602 172 907 (SMS lub sygnał wystarczy, oddzwonię w wolnej chwili)

Publikacja: maj 2014 rokPowrót»Nieinwazyjne Badanie Wątroby
fibroscan
»
Ważne!
::Nowe Leki przy HCV
::Artykuły medyczne
::Artykuły prasowe
::Szpitale i poradnie
::ZIOŁOLECZNICTWO
::SKLEPIK ZIOŁOWY
::Felietony Prometeuszy
::Słownik medyczny
::Linki medyczne i inne
::Top lista i liczniki
::ATLAS ZIÓŁ
»
Prometeusze
Kontakt ze Stowarzyszeniem
tel. kom.: 602 172 907
lub tel. stacjonarny:
75 612 00 99 (nowy)
::Pomoc psychologiczna
::Kilka ważnych pism
»
FAQ przeczytaj koniecznie
:: Czy prawidłowy poziom transaminaz (Alat i Aspat) wyklucza obecność zakażenia HCV?
:: Czy można zakazić się poprzez kontakty seksualne?
:: Jakie jest ryzyko przeniesienia (transmisji) HCV z zarażonej matki na dziecko?
:: Jakie są objawy zakażenia wirusem HCV i choroby, jaką ten wirus wywołuje?
:: Czy Hepatitis C można wyleczyć?
:: Jakie leki obecnie są stosowane w leczeniu HCV?
:: Czy zakażeni HCV powinni się szczepić przeciwko HBV (wzw typu B)?
:: Czy można się zakazić od domownika, który jest HCV+?
:: Jak zostać członkiem Stowarzyszenia PROMETEUSZE
»
Nasze Akcje
:: HCV za Kratkami
»
Nasi Partnerzy:

diagnostyka

synevo

Herbapol Poznan
»
Podziękowania
:: Członkom Honorowym
:: Firmom:
AbbVie
za grant i pomoc w modernizacji Serwisu Prometeuszy w 2016 roku

Synevo
Sanofi - Aventis
Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A
Gilead

:: Polskiej Grupie Ekspertów HCV
:: Wszystkim lekarzom, którzy wspierają nasze działania
:: Władysławowi Rysiowi i Zbigniewowi Barteczka za wiersze. Brunowi za "koraki" i aukcje charytatywne.
:: Maciejowi, Monice oraz Ewelinie i wszystkim psychologom za pomoc chorym
:: Naszym webmasterom i administratorom:
Arturowi i Włodkowi,
oraz Piotrowi, Tygrysowi, Ktosi i Andzi
:: Wszystkim za wpisy do księgi gości
:: Wszystkim, którzy wspierają naszą akcję
»
Wspieramy
3 kafki - hostele
akcja Pajacyk
wielka orkiestra świątecznej pomocy

Nasze konto: ING Bank Śląski o/Wałbrzych 61 1050 1908 1000 0022 7301 0526


intermedis - fibroscan


hcv


Hepatic Medical


reklama, tworzenie stron, hosting, wałbrzych, wizytówki, poligrafia

hcv

Copyright © 2001-2018    Prometeusze    All rights Reserved.