Fibroscan w Krakowie

410

Pragniemy poinformować, iż elastografia jest już dostępna w Krakowie.

Posiadamy najskuteczniejsze urządzenie do nieinwazyjnej oceny stopnia włóknienia wątroby. Jest to najnowszy Fibroscan FS 502 Touch francuskiej firmy Echosens.

W wielu badaniach wykazano skuteczność tej metody w ocenie stopnia włóknienia wątroby. Na świecie badanie to zastąpiło biopsję (gruboigłową) w ocenie stanu wątroby u chorych z wirusowym zapaleniem wątroby. Jest ono również bardzo skuteczne w ocenie stopnia zaawansowania marskości wątroby.

Dowiedziono korelację między wynikiem pomiaru za pomocą fibroscanu a występowaniem powikłań marskości wątroby (takich jak: żylaki przełyku, wodobrzusze). Badanie to ma również wiele innych zastosowań u chorych z różnymi chorobami wątroby. Według opinii światowej sławy hepatologów, jest to badanie przesiewowe, szczególnie pomocne u narkomanów, u chorych stosujących dietę wątrobową oraz w diagnostyce hipertransaminazemii.

Z punktu widzenia chorego, z uwagi na nieinwazyjny, bezbolesny charakter badania, powtarzalność oraz krótki czas trwania z natychmiastowym wynikiem, fibroscan jest idealną metodą oceny stanu wątroby. W naszym ośrodku badanie to jest wykonane przez wyszkolonych lekarzy, posiadających certyfikat firmy Echosens. Istnieje również możliwość konsultacji chorych przez wybitnych hepatologów, zajmujących się na co dzień leczeniem chorób wątroby.

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług.

Hepatic Medical – Specjalistyczny Gabinet Lekarski
www.hepaticmedical.pl
ul. Doktora Jana Piltza 43 / LU1 30-392 Kraków
(wejście od strony ul. Czerwone Maki 45)
tel. 12 313 10 09 (w godz. 14.00 – 20.00)
tel. kom. 730 730 593 (w godz. 9.00 – 19.00)
e-mail: contact@hepaticmedical.pl

 

fibroscan Kraków